Wspomóż "POGOŃ"

Darowizna na rzecz organizacji - kwestie podatkowe
Darowizna dokonana na rzecz stowarzyszenia tj. Klubu Sportowego "Pogoń" Blachowniaz siedzibą w Blachowni przy ul. Sportowej 1 nie jest przedmiotem opodatkowania (informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kaliszu z 12 lipca 2004r., nr PM/436-1/13/04)

Obliczenie darowizny od dochodu darczyńcy
Darczyńca, po spełnieniu określonych warunków, może skorzystać z ulgipolegającej na odliczeniu kwoty darowizny od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. Dotyczy to zarówno osób fizycznych , jak i prawnych.

Podatek dochodowy od osób prawnych - Darczyńca pod lupą
Organizacje pozarządowe podlegające przepisom o podatku dochodowym od osób prawnych.
Przy składaniu zeznania CIT-8 należy wyodrębnić kwotę otrzymanych darowizn ze wskazaniem celu jej przyznania z podaniem nazwy i adresu darczyńcy, jeżeli jednorazowa darowizna przekracza 15.000zł lub jeżeli suma wszystkich darowizn otrzymanych w danym roku podatkowym od jednego darczyńcy przekracza 35.000zł
Darczyńca będzie mógł odliczyć darowiznę, jeśli przekaże darowiznę na rachunek bankowy obdarowanego.
KLUB SPORTOWY "POGOŃ" BLACHOWNIA Numer Konta Bankowego PKO BP O/BLACHOWNIA 26 1020 1664 0000 3102 0145 0865